Přeskočit na obsah

Vynikající výsledek kvartánů v okresním kole Matematické olympiády

Ve středu 27. ledna naše gymnázium participovalo na uspořádání okresního kola Matematické olympiády kategorie Z9 (žáci 9. ročníků ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií). Naši školu reprezentovalo hned šest studentů z kvart, kteří byli rozmístěni do šesti různých tříd. Všichni účastníci okresního kola řešili čtyři příklady po dobu celých čtyř hodin.

A jak to dopadlo? Výborně! Všech šest našich kvartánů se totiž stalo úspěšnými řešiteli. Absolutním vítězem okresního kola MO s maximálním bodovým ziskem 24 bodů se stal Honza Knotek z kvarty B, kterého na pomyslných stupních vítězů doplnil Vlastik Babula, rovněž z kvarty B. Na krásném děleném čtvrtém místě se pak ještě umístil Alan Jedelský (do třetice z 4.OB). Šestici úspěšných řešitelů z našeho gymnázia pak ještě doplnili Barča Zálešáková (4.OB), David Petrželka (4.OA) a Simon Šmíd (4.OB).

Všem kvartánům děkujeme za účast a především blahopřejeme ke skvělým výkonům a dosaženým výsledkům. Těm nejlepším pak přejeme obdobně úspěšné účinkování i v následujícím krajském kole této soutěže.

za PK Matematiky Igor Dostal