Oslavy 135. výročí založení GUH

I KDYŽ SE NEUČÍME, JSME VE ŠKOLE RÁDI

Termín: pátek 27. 9. 2019

Začátek: Všichni studenti se sejdou v 7.50 v kmenových třídách

Konec: V 11.00 opět ve třídách s třídním učitelem, oběd podle rozpisu na zastupování

Organizace: Každý student se zapíše alespoň na jednu aktivitu a ve zbývající době může projít celou školu. Zápisové archy budou vystaveny od pondělí 23. 9. do středy 25. 9. ve vestibulu školy.

AKTIVITY

SPORT

Začátek v 8.00 hod

  • miniturnaj ve florbalu mezi třídami – 1. a 2. ročník (garant  P. Horčičko, V. Johaník), sport. hala
  • stolní tenis – dvouhra/čtyřhra/amerika (garant L. Šišáková, I. Dostal, L. Berka) chodba u haly, případně na hřišti
  • kurz tance (garant – Lenka Kraváčková), gymn. sál, NG, VG
  • posilovna (garant I. Duda) NG, VG
  • prezentace – lyžařské kurzy, Itálie, vodácké kurzy (garanti P. Šuranský, I. Blažek, B. Genrtová,) učebny 2301, 2208, 2302

SOUTĚŽE

Začátek v 8.00 hod

  • školní kolo v piškvorkách (garant  F. Hanko) učebna 3203, NG, VG
  • sudoku (garant V. Michalčíková) učebna 3102, NG, VG
  • bridž (garant B. Králíková), učebna 3106, NG, VG
  • turnaj v šipkách (garant  J. Březina, S. Lysoněk), S Klub, NG
  • turnaj ve stolním fotbalu (garant – J. Březina, S. Lysoněk), S Klub, NG

HUDBA

Začátek v 8.00 hod

  • Zpěv a hlasová technika – Viva la musica (garant J. Tomala), aula, NG, VG
  • přijďte si zahrát, zazpívat a naučit folklórní tance (garant K. Rajmic, L. Kraváčková), vestibul
  • vystoupení souboru ve vestibulu v 10.00
  • Koncert skupiny 4 z tanku a Psík (10.30–11.00), hřiště

AUTORSKÉ ČTENÍ

Začátek od 8.00 hod

  • přijďte si užít příjemné literární prostředí (garant Truňk, V. Honig), učebna 1110

PROJEKCE FILMU

Začátek od 8.30

  • projekce filmu „Markéta Lazarová“, režie Fr. Vláčil (garant M. Štěpita), učebna Čj

WORKSHOP

FRANCOUZSKÝ JAZYK

Začátek 8.00

  • karaoke, kvíz, „ochutnávka Francie“, francouzské filmy s českými titulky (garant E. Čoupková, M. Bříštělová, E. Maternová), učebna J3 a 2102

ANGLICKÝ JAZYK

8.00–8.45, 8.45–9.30, 9.45–10.30

NG

  • deskové hry Tic Tac Bum + Scrabble (garant L. Kupečková, T. Pavlica), učebna 3201
  • English with Fun – jazykové hry a další zábavné aktivity (garant E. Petrželková, P. Soukupová), učebna 3202

VG:

  • „The USA puzzle“ (mapa USA + slavné osobnosti) + americký slang (garant S. Masaříková, J. Vlčková), učebna 2108
  • Monty Python’s Flying Circus (pásmo komediálních skečí) (garant M. Sentl, P. Vaculík), učebna 2308

ŠPANĚLSKÝ JAZYK

Začátek od 8.00 hod

  • Tvorba výukových materiálů (výukové mapy, plakáty), (garant A. Miklíčková, Z. Dudová), VG, učebna 2303

NĚMECKÝ JAZYK

8.00–9.00 NG, 9.00–10.30

  • Němčina formou her, film „Willkommen bei den Hartmanns“, (garant J. Polišenská, B. Weber), VG, učebna J2

VÝTVARNÉ TVOŘENÍ

8.00–8.30, 9.00–9.30

  • Dílničky (garant J. Salajka, L. Psík), NG, učebna Vv

MATEMATICKÝ

8.00–8.45, 8.45–9.30, 9.45–10.30

  • logické hry a hlavolamy (garant P. Hladišová, J. Ondra), NG (max 16 studentů), učebna3103

8.00–8.45, 8.45–9.30

  • Japonské číselné hlavolamy (garant V. Machová, M. Braunerová), učebna VT3

DĚJEPISNÝ

8.00–9.30

  • Na co v hodinách dějepisu není čas, 30 let od sametové revoluce (garant K. Kuncová), NG (max 20 studentů), učebna 3206

INFORMATICKÝ

  • Kinekt (garant M. Zerzáň), NG, učebna VT1

ZÁBAVNÉ POKUSY

BIOLOGIE

8.00–8.45, 8.45–9.30, 9.30–10.15 (max 15 studentů), VG

  • laboratoř Bi (garant A. Kohoutek, H. Baroušová, G. Kůdelová)
  • Měření vitální kapacity plic pomocí elektronických čidel a PC
  • Využití speciální osobní váhy: výpočet hmotnosti svalů, kostí, BMI apod.
  • Měření krevního tlaku a dalších hodnot (např. EKG)

CHEMIE

8.00–8.45, 8.45–9.30, 9.30–10.15 (max 16 studentů), NG, VG

  • laboratoř Ch–(garant R. Gurecká, M. Mahrová, B. Nezdařilová)
  • výroba ručního papíru
  • v přírodovědné učebně (16 žáků) – video s Michaelem Londesboroughem

FYZIKA

8.00–9.00, 9.00–10.00 (max 18 studentů)

  • laboratoř Fy (garant M. Maňásková, D. Kučerová, P. Haloda)
  • hrátky s optikou (výroba hraček využívajících zákonů optiky, optické jevy v atmosféře)
  • potřebné pomůcky: nůžky, lepidlo, případně pastelky.

PŘEDNÁŠKY

  • HISTORIE GUH (garant M. Poláková), učebna dějepisu, začátek v 9.00
  • STUDENTI A 17. LISTOPAD (nad knihami Martina Mejstříka, Petra Blažka, Petrušky Šustrové, Milana Šimečky,…), (garant J. Křápek), učebna 1111, začátek v 8.00

BESEDY

  • 8.00–9.00, 9.00–10.00 (max 30 osob)
  • Na cestě po Islandu (garant J. Novotný, T. Jelínek), učebna Z, NG, VG
  • Medicína je veselá věda o smutných věcech. (garant MUDr. Kateřina Machalová), učebna 1102, VG
  • Co jsou to agility, aneb vše o psech. (garant Z. Jelínková, A. Čejková), respirium, NG, VG

PREZENTACE

Začátek od 8.00 hod, průběžně celé dopoledne

  • videoprojekce z Akademií GUH (garant V. Bušek), učebna 2307
  • Akademie GUH – vystoupení učitelů (garant V. Bušek), učebna 2201
  • prezentace o významných absolventech, i budoucích nadějích (garant K. Kuncová), učebna 3101
  • prezentace o naší škole – vestibul školy (televizní obrazovka)
  • prezentace o zahraničních projektech (garant J. Dušek), učebna 2202
  • výstava obrazů (garant L. Psík), vestibul hlavní budovy