Přeskočit na obsah

Výborné výsledky našich studentů v krajském kole Zeměpisné olympiády

Ve středu 17. března proběhlo podle předpokladů online formou i krajské kolo Zeměpisné olympiády v kategoriích A až D. Tohoto klání se tedy zúčastnili jak žáci druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia, tak i studenti SŠ. Naše gymnázium bylo reprezentováno na krajské úrovni hned šesti studenty (v kategorii A to byli tři primáni, v „béčku“ jeden žák ze sekundy, kategorie C (tercie a kvarty) se bohužel obešla bez žáků GUH a naopak v kategorii D jsme měli hned dva vyslance).

Absolutně nejúspěšnějšími soutěžícími z uherskohradišťského gymnázia byli ti nejmenší (stejně jako v okresním kole), tedy tři žáci z prim v kategorii A, kteří se vešli mezi první pětici soutěžících. Absolutním vítězem krajského kola se stal Vojta Malina z 1.OA, na třetí pozici skončil Matěj Ertl z 1.OA (Maty navíc dosáhl stejného počtu bodů jako soutěžící na druhém místě) a na velmi pěkném pátém místě se pak umístil Matěj Babula (1.OB).

Ve druhé nejmladší kategorii (kategorii B) naše gymnázium reprezentoval Adam Bukvald z 2.OB a vedl si opravdu velmi dobře, když v silné krajské konkurenci obsadil krásné třetí místo.

V kategorii středoškoláků (tedy v kategorii D) GUH zastupovali dva studenti a nutno konstatovat, že se určitě neztratili. Tomáš Zdílna z 8.OB obsadil velice slušné 6. místo a hned za ním se pak na 7. místě umístil Ondřej Sucháň z 5.OB.

Všem našim studentům děkujeme za účast a příkladnou reprezentaci GUH mezi krajskou elitou ZO. Těm nejúspěšnějším pak moc gratulujeme k dosaženým výsledkům.

za PK zeměpisu Igor Dostal