Přeskočit na obsah

Studijní pobyt v Cholet

V listopadu jsme se již tradičně ve skupině čtyř studentů francouzštiny vydali na měsíční studijní pobyt na francouzské Lycée Sainte-Marie ve městě Cholet. Leteckou dopravu na trase Vídeň – Nantes můžeme pro další výletníky vřele doporučit.

Odpoledne už jsme byli každý náležitě uvítáni ve svojí rodině, připraveni si užít první víkend po francouzsku. Ve škole jsme se následně potkali i s ostatními mezinárodními studenty z různých koutů světa. Pobyt nás nesmírně jazykově obohatil, odvezli jsme si také mnohé zkušenosti, různé pohledy a názory, náležitě jsme si rozšířili obzory a na vlastní kůži jsme se seznámili s bohatou francouzskou kulturou a zvyky. Ve francouzském školním prostředí jsme našli jak nedostatky (jako tlačenice před jídelnou i v jídelně), tak věci, kterými by se české školství mohlo inspirovat (například studijní a kariérní poradenství s profesorem dle výběru studenta a možnost strávit jeden všední den v libovolném zaměstnání). Dále jsme navštívili Paříž a Angers, nespočet gotických kostelů, muzeum tradičního textilního průmyslu i fitko.

Un grand merci patří především naší paní profesorce Matuškové a panu profesoru Duškovi, bez kterých by se náš pobyt nemohl uskutečnit. Budeme na něj vzpomínat ještě dlouho!

Anežka Křižková, 7.OA