Přeskočit na obsah

Studentské ohlédnutí 2023

V rámci semináře počítačové grafiky jsme se letos poprvé zapojili do fotografického projektu Studentské ohlédnutí 2023.

Vzhledem k tomu, že letošní rok si naše gymnázium připomíná 140 let od svého založení, bylo tématem zadání fotografických prací především vztah k budovám školy a bezprostředního okolí. Studenti tak sami vybírali konkrétní pohled na architekturu školy, díky vedení učitele si osvojili práci a možnosti fotografické techniky, vybírali vhodné pohledy z hlediska využití či narušení perspektivy, dokázali efektivně i efektně pracovat se světlem a odrazem jednotlivých pohledů.

Celá kolekce fotografií tak nabízí pohled současné mladé generace na prostředí instituce, která se stala v době dospívání druhým domovem již mnoha generací z Uherského Hradiště a okolí.

Také je třeba vyzdvihnout, že vnímavé oko studenta si povšimlo i okolí školy, proto je část fotografií věnovaná i dalším fotograficky zajímavým architektonickým objektům, které je možné spatřit během výuky z oken gymnázia.

Projektu se zúčastnili studenti semináře počítačové grafiky Barbora Sahajová, Dominika Dufková, Eleonora Pitrová, Eliška Suchánková, Filip Otradovec, Alžběta Omelková, Václav Tomaník, Vendula Točková, Vendula Machová, Bruno Dufka a Ondřej Hlaváček.

Poděkování za podporu při realizaci projektu patří vedení Gymnázia Uherské Hradiště a také řediteli kina Hvězda Josefu Korvasovi, který naši školu oslovil.

Ve fotogalerii je možné si prohlédnou vystavené fotky a také se můžete podívat na krátkou reportáž z vernisáže Studentské ohlédnutí 2023, která proběhla 10. 1. 2024 na UMPRUM – Tradiční výstavu opět doplnilo i Studentské ohlédnutí | iTVS (itvs24.cz)

Lukáš Psík