Přeskočit na obsah

Středoškolská odborná činnost

Začátkem dubna se na Gymnáziu Uherské Hradiště konalo okresní kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ).

Přihlášeno bylo 33 prací, které obhajovalo 39 soutěžících ze sedmi středních škol okresu Uherské Hradiště. Soutěžilo se v 15 oborech rozdělených do čtyř komisí, přičemž porotci hodnotící soutěžní práce byli pedagogové ze zúčastněných středních škol. Soutěže se zúčastnilo: Gymnázium Uherské Hradiště (dvě práce), Gymnázium J. A. Komenského a Jazyková škola Uherský Brod (čtyři práce), Stojanovo gymnázium Velehrad (sedm prací), Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní zkoušky Uherské Hradiště (osm prací), Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště (tři práce), Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod (sedm prací) a Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město (dvě práce).

Nutno podotknout, že hodnotitelé neměli vůbec lehké rozhodování, ale věříme, že do krajského kola vybrali ty nejlepší práce (z našeho gymnázia postoupily oba odborné texty). Souhrnné výsledky okresního kola SOČ jsou zveřejněny na stránkách Gymnázia Uherské Hradiště, v sekci SOČ https://www.guh.cz/soc/.

Středoškolská odborná činnost pokračovala krajským kolem, které ve čtvrtek 27. dubna pořádalo Gymnáziu J. A. Komenského v Uherském Brodě. Naše gymnázium reprezentovali oba postoupivší z kola okresního: Andrea Hnátková (7.OA) s prací Vliv znečištění ovzduší na srdeční činnost člověka v oboru Zdravotnictví a Mikuláš Malina (3.A) s prací Reformy Jana Františka Venského v Uherském Brodě v oboru Historie.

Úspěch zaznamenal Mikuláš, který ve své kategorii v konkurenci osmi prací obsadil výborné 2. místo, uznání však zcela jistě zaslouží i Andrea, která obsadila 7. místo. Souhrnné výsledky z krajského kola naleznete na stránkách uherskobrodského gymnázia: https://gjak.cz/soc-2023.

Děkujeme všem porotcům za jejich ochotu a pomoc při organizaci soutěže a také našim dvěma studentům za vzornou reprezentaci školy.

Jaroslav Březina, koordinátor okresního kola SOČ
foto: Lukáš Psík