Přeskočit na obsah

Šachisté opět postoupili na mistrovství republiky!

V úterý 4. února se na Obchodní akademii v Kroměříži konalo krajské kolo přeboru škol v šachu, které bylo rozděleno do tří věkových kategorií po osmi týmech.

Gymnázium Uherské Hradiště reprezentovaly dva týmy: jeden v prostřední kategorii pro druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií a jeden v nejstarší kategorii „střední školy“.

Naši mladší šachisté (Klára Spáčilová z 1.OB, Jakub Krchňáček a Adéla Potyková z 3.OA a Vlastimil Babula z 3.OB) si nevedli vůbec zle a až do poslední chvíle bojovali o stříbrnou pozici, která by znamenala postup na republikové finále. Nakonec však v silné konkurenci skončili na pěkném, avšak nepostupovém 3. místě.

Ve starší kategorii nastala málo vídaná věc, kdy mužstva na prvních třech místech měla po všech odehraných partiích shodný počet bodů. Rozhodovala tedy pomocná kritéria, která přisoudila našemu družstvu, které hrálo ve složení Mikuláš Trávníček z 2.D, Albert Zelnitius z 3.C, David Kovařík ze 4.C a Jan Nekarda z 8.OA, postupové druhé místo.

V republikovém finále tak bude mít zastoupení i naše gymnázium. Všem studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím budeme držet palci na mistrovství republiky.