Přeskočit na obsah

Okresní kolo SOČ online

Ve čtvrtek 23. dubna 2020 zorganizovalo naše gymnázium – vzhledem k aktuální situaci v ČR – historicky první ONLINE okresní kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Přihlášeno bylo rekordních 45 prací ze sedmi středních škol našeho okresu a samotné obhajoby probíhaly netradičně formou videoprezentací a diskuzních fór.

Soutěžilo se v 18 oborech rozdělených do šesti komisí, přičemž porotci hodnotící soutěžní práce byli pedagogové ze zúčastněných středních škol. Soutěže se zúčastnili: Gymnázium Uherské Hradiště (dvanáct prací), Gymnázium J. A. Komenského a Jazyková škola Uherský Brod (sedm prací), Stojanovo gymnázium Velehrad (pět prací), OA, VOŠ a JŠ Uherské Hradiště (osm prací), SŠPHZ Uherské Hradiště (osm prací), SPŠ a OA Uherský Brod (čtyři práce) a SOŠ a Gymnázium Staré Město (1 práce).

Nutno podotknout, že hodnotitelé neměli vůbec lehké rozhodování, ale věříme, že do krajského kola, které se uskuteční v úterý 5. května na Gymnáziu J. A. K. v Uherském Brodě, vybrali ty nejlepší práce (z našeho gymnázia postoupila celá polovina, tzn. šest soutěžních odborných textů). Souhrnné výsledky okresního kola SOČ jsou zveřejněny na stránkách Gymnázia Uherské Hradiště https://www.guh.cz/soc/.

Děkujeme všem porotcům za jejich ochotu a pomoc při organizaci soutěže a také všem soutěžícím za vypracování soutěžních prací i jejich obhajobu. Postupujícím do krajského kola blahopřejeme a přejeme úspěšné obhájení soutěžních prací i v tomto kole!!!

Jaroslav Březina, koordinátor okresního kola SOČ