Přeskočit na obsah

Nádherný lyžařský kurz 2.D

Díky ochotě vedení školy a zejména tělocvikářů jsme se i v této nelehké době vydali na hory, do rakouských Alp. I když jsme byli do poslední chvíle na pochybách, zda vůbec odcestujeme. Jak kvůli nepříznivé covidové situaci v samotném Rakousku, kde hrozilo uzavření hranic v době našeho odjezdu, tak kvůli vysokému počtu pozitivních antigenních testů v naší třídě, které se následně ukázaly jako nesprávné. Řeknu vám, byly to nervy…

Letošní lyžák jsme trávili na novém místě, a to v Lainachu, kde se nám moc líbilo. Nový hotel byl pro pár jedinců velice výhodným, protože vedoucí kurzu netušili, že mezi pokoji byl na výběr jeden, který by se mohl přirovnat k bytu. Když ho vyhrála skupinka studentek z 2.D, byla málem vystěhována, ale nakonec jen obeznámena s tím, že jsou první a poslední studentky z GUHu, co na něm kdy byly. Krásný týden jsme zde strávili s 2.A a 2.B, za doprovodu vedoucích naší třídy, profesorky Vojáčkové a profesora Šuranského, dále profesora Johaníka, profesora Duška a profesorky Kraváčkové a externistů. Nesměl chybět ani pan doktor.

Je velice těžké sem stručně vypsat průběh lyžáku, protože věřím, že pro mnohé z nás je většina zážitků jedinečná a nezapomenutelná. Po celou dobu se nás držela dobrá nálada, velice příjemná atmosféra a plno legrace. Jak na lyžích, tak mimo ně. Počasí nám přálo, až na první den, jinak nás obklopovalo jen slunce a azuro! Za celý týden jsme objeli čtyři střediska: Matrei Klas, Zettrsfeld, Silian a Saint Jacob. Každé bylo něčím jiné, ale na všech se skvěle lyžovalo. Po večerech jsme byli obohacováni lyžařskými znalostmi. Předposlední večer jsme věnovali vydařeným hrám, které jsme si sami připravili. A ten poslední se nesl v divadelním duchu, kde se v nás ukázaly skryté talenty!

Za celou třídu bych chtěla moc poděkovat za tento nádherný zážitek, na který jen tak nezapomeneme. Především paní profesorce Vojáčkové a panu profesorovi Šuranskému, jejichž povahy nám udělaly lyžařský kurz co nejpříjemnější. Od mnohých profesorů jsme slyšeli, že lyžák upevňuje kolektiv, teď to mohu jen potvrdit. Celý týden jsme si užili plnými doušky. I přesto, že jsme si jako suvenýr přivezli covid, stálo to za to!

Johana Slováková, 2.D