Přeskočit na obsah

Krajské kolo Geologické olympiády ověnčené zlatem

V pondělí 4. dubna proběhlo v prostorách Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně krajské kolo Geologické olympiády. Do něj postoupili všichni úspěšní řešitelé kola okresního. Naši školu reprezentovalo celkem 7 studentů, a to jak v kategorii A (základní školy a nižší gymnázia), tak i v kategorii B (střední školy). Součástí krajského kola byl jak test znalostí o neživé přírodě, tak i oblíbená poznávačka nerostů, hornin a zkamenělin. Pro všechny účastníky byla navíc na malenovickém hradě připravena komentovaná prohlídka zajímavé výstavy „Jantar ze Študlova, klenot moravských Karpat“, kterou provázela kurátorka muzea a zároveň hlavní organizátorka krajského kola, Mgr. Andrea Dovicová.

V nabité konkurenci žáků a studentů škol z celého Zlínského kraje si naše geonaděje vedly skvěle. V kategorii A s obrovským náskokem suverénně zvítězila Klára Škrabalová (4.OA) a zajistila si tím postup do celostátního kola. Také kategorii B s přehledem vyhrála naše studentka Veronika Zetková (4.C), takže i mezi středoškoláky bude náš kraj na republikové úrovni zastoupen Gymnáziem Uherské Hradiště. Celostátní kolo proběhne ve dnech 5.–8. května v Sedmihorkách v Českém ráji.

Muzeu jihovýchodní Moravy děkujeme za perfektně zorganizovanou soutěž, všem našim soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a oběma vítězkám budeme držet palce v celostátním měření sil.

Mente et malleo!

Jan Dušek