Přeskočit na obsah

Itálie aneb 3.A a 3.D plno

Nastalo období maturit. A to pro nás jako pro třeťáky znamenalo jediné – Itálie. Vyrazili jsme v pátek večer, všichni dobře naladění a plní očekávání. Cesta byla dlouhá, ale protože jsme jeli přes noc, tak uběhla docela rychle. Když jsme dorazili do kempu a trochu se vzpamatovali, čekal nás „brífing“, při kterém jsme byli informováni ohledně průběhu celého kurzu.

Za příznivého počasí jsme dopoledne trávili sportem. Především jsme poznali zapeklitá pravidla softballu nebo se bavili beachovými hrami. V odpoledních hodinách přišel čas na teamové kooperační hry, skrze které jsme ještě více stmelili naše týmy. Ovšem ne vždy počasí přálo, takže se náplní dopoledne stala třeba adventní šifra pana profesora Buška nebo urputná soutěž Master Chief Italy s věhlasnou porotou skládající se ze tří Zdeňků Pohlreichů a pana profesora Zapletala. Ale ať už svítilo slunce nebo pršelo, vždycky jsme si aktivity neskutečně užili a budeme na ně rádi vzpomínat.

Už zmiňovaný „brífing“, moře, sportování, neskutečně proměnlivé počasí, komáři a bezohlední holubi a racci nás prováděli celým kurzem. Oblíbený výlet do Benátek proběhl bez ztráty účastníků a s celkem hezkým počasím.

Myslím si, že můžu mluvit za většinu mých spolužáků a říct, že jsme si kurz moc užili. Jak řekl pan profesor Blažek: „Nezáleží na tom, jestli je zážitek pozitivní nebo negativní, ale na tom, jestli je hluboký a trvalý“. A na hlášky typu „dobré oko“ nebo „pálkařka plno“ určitě nikdy nezapomeneme.

Určitě bychom chtěli moc poděkovat všem instruktorům a panu zdravotníkovi, kteří se nám celou dobu věnovali a bez kterých by kurz byl velká nuda.

Za 3.A a 3.D Daniela Kalinová