Přeskočit na obsah

Biologická olympiáda

Letošní ročník biologické olympiády vzhledem k současné epidemiologické situaci vyvrcholil pro všechny soutěžní věkové kategorie formou netradičního jednokolového on-line testu, který proběhl první týden v červnu. Celkem se testu v rámci všech čtyř věkových kategorií zúčastnilo 1573 studentů z celé republiky, kteří postoupili ze školních kol biologické olympiády. Nutno podotknout, že tento test současně sloužil i jako výběr účastníků na Letní odborné soustředění Biologické olympiády v Běstvině. Naši školu reprezentovalo celkem sedm studentů. 

Největšího úspěchu dosáhla studentka sekundy B Eliška Šmídová, která reprezentovala GUH v nejmladší věkové kategorii D (6. a 7. třída, prima, sekunda). Eliška se jako nováček soutěže umístila na krásném 62. místě celkem z 509 účastníků ve své kategorii a zaslouženě byla vybrána na Letní odborné soustředění BIO!

Dalšími velmi úspěšnými řešiteli této soutěže, ač nepostupujícími na Letní odborné biologické soustředění, byli z vyššího gymnázia v kategorii A (3. a 4. ročníky) Hana Moravčíková ze septimy A (3. místo ve Zlínském kraji) a Karel Špaček ze 3.B. V kategorii B (1. a 2. ročníky) mezi úspěšné biology patří Ondřej Kavka z1.D (6. místo v kraji) a Eliška Hoferková z 2.D.

Nižší gymnázium pak v kategorii C (8. a 9. třída, tercie, kvarta) úspěšně reprezentovaly též Alžběta BělohradováVendulou Točkovou z tercie A.

Elišce Šmídové ještě jednou velmi gratulujeme a všem ostatním zapáleným biologům děkujeme za jejich účast v soutěži a velmi pěkné výsledky!

Lucie Šišáková