Přeskočit na obsah

Exkurze do filmových ateliérů

Tercie A navštívila Filmový uzel Zlín. Přečtěte si koláž z reportáží samotných účastníků exkurze a hlavně se podívejte na animace, které terciáni v ateliérech vytvořili!

– 26. března v sedm hodin ráno jsme řidiči pravidelné linkové dopravy způsobili menší infarkt, když se celá třída nahrnula do autobusu. Při následné pěší cestě kolem pohřební služby jsme se sami sebe ptali, co jsme udělali. Vyvázli jsme však živí a absolvovali jsme komentovanou prohlídku výstavy.

– Provázel nás pan Zdeněk Krupa, kameraman Pata a Mata, Krysáků, ale také Čarodějova učně slavného režiséra Karla Zemana.

– Přednáška byla o historii ateliérů a o významných osobnostech, které v nich pracovaly. Nebyla zrovna krátká, ale naučili jsme se hodně zajímavých věcí, např. o Karlu Zemanovi.

– Dozvěděli jsme se spousty zajímavostí o Baťovi, Ferdovi Mravencovi a dalších.

– Všem se nám to moc líbilo, ale spíše jsme byli natěšení na workshop.

– Přivítala nás moc milá paní, která nám vše objasnila a vysvětlila.

– Rozdělili jsme se do skupin a rozhodli jsme se, zda budeme tvořit ploškovou, nebo prostorovou animaci. Nejprve jsme si vytvořili rekvizity, kulisy a ostatní věci, pak přišel čas našeho hlavního hrdinu rozpohybovat. Byla to sice náročná práce i docela nervy, ale myslím, že si to všichni užili.

– Animování všechny bavilo a každý použil svoji kreativitu.

– I když jedna skupina pracovala déle, než bylo plánováno, a málem zůstala ve Zlíně, nakonec jsme všichni úspěšně dorazili domů.

– Na naše animace se můžete podívat. My děkujeme paním profesorkám a filmovým ateliérům za zprostředkování této exkurze.

– Bylo to super.

– A těšíme se na další 🙂