Přeskočit na obsah

Dějepisná olympiáda 2022–2023

II. kategorie

Máme za sebou školní i okresní kolo Dějepisné olympiády, jejíž 52. ročník se nese v duchu moderních dějin. Tématem je letos totiž „Rozdělený svět a Československo v něm – 1945–1992“. Ve školním kole zvítězil Mikuláš Malina ze 3.A, druhé místo získal František Procházka ze 7.OB a stupně vítězů uzavíral Jakub Chudomel ze 3.B. Všichni tři pak postoupili do okresního kola.

To se konalo minulý týden na Gymnáziu v Uherském Brodě, kde se kluci v silné konkurenci rozhodně neztratili. Jakub Chudomel obsadil 2. místo a František Procházka místo 3. Spolu s Mikulášem získali všichni symbolické ocenění „úspěšný řešitel“.

Díky vysokému bodovému skóre se všichni rovněž nominovali do krajského kola, které se uskuteční 28. března 2023 opět na Gymnáziu JAK v Uherském Brodě.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů nejen na krajské úrovni.

Kateřina Kuncová

I. kategorie

Účastníci I. kategorie (tercie, kvarty) měli stejné téma jako jejich starší spolužáci: „Rozdělený svět a Československo v něm – 1945–1992“. Letos byla soutěž obtížnější o skutečnost, že dané téma budou všichni teprve probírat.

Chtěla bych pochválit terciánky, které se statečně s úkoly vypořádaly. Ve školním kole vyhrál Jiří Tillich ze 4.OB, na stříbrném stupínku se umístila jeho spolužačka Sára Kahánková a bronzový byl Štěpán Brůha ze 4.OA. Podle bodového hodnocení postoupili všichni tři do okresního kola, které se uskutečnilo ve středu 18. 1. 2023 na Velehradě, kde se stali úspěšnými řešiteli.

Radost nám udělalo 2. místo Jiřího Tillicha a je určitě příslibem do krajského kola, v němž naši školu bude reprezentovat 27. března 2023 na Gymnáziu JAK Uherský Brod.

Gratulujeme!

Marta Bříštělová