Přeskočit na obsah

Další úspěch atletů gymnázia

Atleti a atletky naší školy si svými výkony v krajském kole zajistili postup do celostátního kola Středoškolského atletického poháru. Jde o tradiční soutěž určenou studentům středních škol, pořádanou Českým atletickým svazem, MŠMT a Asociací školních sportovních klubů. Celostátní kolo proběhlo 10. října 2017 v Břeclavi. V kategorii dívek bojovalo o palmu vítězství 16 škol, v kategorii chlapců 19 škol.

Družstvo dívek velmi mile překvapilo profesorky Genrtovou a Horkou, když obsadilo 8. místo a porazilo tak polovinu startovního pole. V loňském roce se totiž do celostátního kola neprobojovalo. Družstvo táhly Barbora Jelínková a Kristýna Minaříková, vynikající výkon podala ve skoku do dálky Tereza Brázdilová, když za skok 525 cm obsadila 4. místo, což bylo nejlepší umístění z hradišťských dívek.

Družstvo hochů obsadilo v loňském finále 5. místo a tak jejich ambice byly více než jasné – pokusit se tentokrát dosáhnout „na bednu“. V průběhu soutěže podávali velmi dobré výkony, ale nakonec z toho byla jen nepopulární „bramborová medaile“. Přitom se ukázalo, že jejich ambice na medaili nebyly utopie. K medaili chyběla jen trocha štěstí, pár centimetrů nebo setin vteřiny. Od bronzové medaile je totiž dělilo pouhých 11 bodů a od stříbrné 56 bodů. Vynikající výkon podal Erik Jelínek, když obsadil 2. místo v běhu na 100 metrů a vyhrál běh na 400 metrů. Pozadu svými výkony nezůstal ani Tomáš Zajíc. Vynikající výkon podali chlapci ve štafetě na 100 m – 200 m – 300 m – 400 m, když porazili všechny své soupeře a jako jediní dokázali stlačit čas pod 2 minuty, což byla aspoň malá náplast na celkové zklamání.