Přeskočit na obsah

Biologická olympiáda kategorií A a B

Ve dnech 8. a 12. února 2018 se v laboratoři biologie uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády kategorií A a B. Studenti celého vyššího gymnázia po předchozí dlouhodobé přípravě absolvovali soutěž na téma „Když musíš, tak musíš“, které se týkalo metabolismu rostlin, živočichů a člověka.

Účastníci pozorovali buněčné inkluze – krystaly šťavelanu vápenatého z buněk cibule a uhličitan vápenatý z buněk fíkusu, zkoumali vlastnosti pomerančové silice a nakonec se zabývali otázkami souvisejícími s kůží a trávicí soustavou. Na základě svých pozorování pak vypracovali laboratorní úlohy.

Následovalo určování 15 rostlin a 15 živočichů a test všeobecných biologických znalostí. Celkově bylo možno získat 100 bodů.

Nejlepších výsledků v kategorii A dosáhly Klára Těthalová a Julie Tomáštíková. Třetí až čtvrté místo obsadily se stejným bodovým ziskem Magdaléna Burdová a Barbora Čudová.

V kategorii B se nejlépe umístili Beáta Ryšková a Pavel Smolík, na třetím místě skončila Anna Mikulíková. Za velmi pěkné výsledky náleží pochvala též všem ostatním soutěžícím.

První dva soutěžící v obou kategoriích nás budou v březnu a dubnu reprezentovat v krajském kole Biologické olympiády ve Zlíně. Velmi jim držíme palce.

fotogalerie

Hana Baroušová, Aleš Kohoutek