Přeskočit na obsah

Adam Zimčík byl druhý v mezinárodním kole soutěže Rozhoduj o Evropě!

Online modelové zasedání evropských institucí, které probíhalo od pátku 22. ledna do neděle 24. ledna 2021 přivítalo nejlepší účastníky z českých a slovenských regionálních seminářů.

Člověk míní, covid mění. Tématem simulovaného jednání byla současná pandemie COVID-19. O čem soutěžící diskutovali? Dva dny strávili diskuzí nad posílením pravomocí Evropské lékové agentury, poslední den si zpestřili rozhodováním o výběru vítěze Sacharovovy ceny. Důležitou část programu tvořily i diskusní aktivity s hosty, kteří jsou aktivní ve veřejném dění.
Mezi pozvanými hosty byli: europoslanec Vladimír Bilčík, europoslankyně Markéta Gregorová, bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko, senátor Marek Hilšer, vedoucí katedry politologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity Petra Mlejnková, vedoucí Odboru komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR Igor Blahušiak a Veronika Goldiňáková ze Slovenské společnosti pre zahraničnú politiku. Třídenní náročný program obohacený o živé diskuse, kde rozhodovaly nejen vědomosti, ale hlavně síla argumentace, zná od neděle i své vítěze. Máme radost, že se na 2. místě simulační části Parlamentu umístil náš student Adam Zimčík (6.OA), který zastupoval středo-pravicovou politiku Evropského parlamentu EPP (Evropská lidová strana). Velkou pochvalu si zaslouží i František Procházka (5.OB), který se aktivně zúčastnil všech kol jako zástupce ECR (Evropští konzervativci a reformisté).

Adamovi moc gratulujeme!

Petr Machala