Zúčastnili se: Boris Grigorov, Eliška Pavlíková, Erik Němec, Kryštof Vašťák, Roman Pochylý, Jakub Výsmek, Erik Zejda, Petr Šácha, Kristýna Budačová + p. prof. Šmejkal, p. prof. Hanko
Po příjezdu do Bratislavy a nezbytném obědě jsme se vydali na FEJ STU (Národní centrum robotiky). Zavedli nás do podzemních laboratoří a ukázali nám robota, který kreslil grafitem a dalšího jehož lze ovládat pomocí gest. V horních patrech nám vysvětlili, k čemu se využívá diamantová elektrolýza a venku u garáží nám představili vesmírné vozítko. V šest jsme se ubytovali a pak jsme se vydali podél řeky do centra města. Provedli jsme důkladný průzkum místních podniků s jídlem – například pizzerie – a nad hlavami nám přitom kroužil policejní vrtulník.
Ve čtvrtek ráno jsme absolvovali semináře na SAV (Slovenská akadémia ved), například přednášky organizátora Mgr. Romana Nerudy, CSc. o umělé inteligenci nebo Mgr. Róberta Saba, PhD., který je součástí týmu vyvíjejícího roboty schopné diagnostikovat Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu. Odpoledne jsme si popovídali s robotem ze Švédska a zhlédli výstavu muzea výpočetní techniky. V hotelu se většina z nás jenom otočila a hurá zase do centra na večeři a na prohlídku hradu (bohužel jenom zvenčí).
Pátek jsme strávili v prostorách FI PEVS (Fakulta informatiky – Paneurópska Vysoká Škola), kde jsme vyslechli poslední přednášky – o využití forenzních věd (konkrétně matematicko-biologických modelů) v kriminalistice v podání Prof. PhDr. Jiřího Strause, DrSc. a o virtuální realitě, což nám odpřednášel RNDr. Ján Lacko, PhD. Po obědě jsme si mohli virtuální realitu i vyzkoušet a také se podívat, kde se učí mladí slovenští moderátoři a novináři. Organizátoři se s námi rozloučili pozváním do Prahy a pak už jsme spěchali na vlak.
Kristýna Budačová, 7.OB