Přeskočit na obsah

ZAVOLÍME

Ve čtvrtek 1. 12. se konala online debata s kandidáty na prezidenta. Organizace spadala pod studenty ze studentského parlamentu Plzeňského kraje, kteří se s úkolem poprali, jak nejlépe mohli. Velké díky patří také našemu školnímu parlamentu, který vše vykomunikoval abychom se v aule mohli během vyučování sejít.

Vše probíhalo živě od 9 do 12 hodin, a tak jsme se pomalinku začali scházet do auly během druhé vyučovací hodiny. Poměrně krásně se nám ji podařilo zaplnit. Přišlo nás dohromady téměř 70.

Také jsme na začátku dostali pracovní list, který nám měl pomoci rozhodnout se, kdo je ten nejlepší kandidát. Projekt nám jednotlivé kandidáty lehce přiblížil, seznámil nás s nimi a také dokázal ukázat jejich lidskou stránku. My, diváci, i přesto, že jsme se účastnili pouze online, jsme měli možnost se zeptat na otázky. Nejlajkovanější příspěvek, byl poté vybrán do vysílání. Problém byl v tom, že se stihly vypracovat do éteru většinou dotazy, které byli poměrně hloupé. Na druhou stranu to odlehčilo atmosféru pořadu.

Doufám, že si každý z těch tří hodin něco odnesli a kdo se nezúčastnil nebojte se, později by měl být volně dostupný sestřih z debaty.

No a teď už jen zbývá odvolit.

Daniela Gajdová, 8.OB