Přeskočit na obsah

Výtvarné práce našich studentů

Stalo se zvykem, že každé čtvrtletí uspořádáme vernisáž výtvarných prací. Vždy se pořádala ve žlutém patře hlavní budovy a součástí byl hudební doprovod. Bohužel, tento podzim vzhledem ke špatné epidemiologické situaci to není možné. Jsem rád, že alespoň mohu výtvarné práce našich studentů vystavit na stránky naší školy. A jakým výtvarným námětům a technikám jsme se vlastně věnovali?

Naši kvartáni vytvářeli kresebné studie přírodniny. Nejprve kreslili tužkou, a potom svou studii převedli do techniky perokresby.

Studenti kvinty B vytvářeli frotáže (otisk struktury na papír) a také koláže a roláže po vzoru našeho vynikajícího básníka a umělce Jiřího Koláře.

S druhými ročníky jsme se snažili naučit kresbu pravou hemisférou. Tato zajímavá kresebná technika umožňuje zcela nový pohled na studijní kresbu a já myslím, že se to našim druhákům opravdu povedlo. Studie rukou a našich krásných interiérů staré budovy hovoří za vše.

Chtěl jsem všechny studenty velmi pochválit. Práce jsou velmi pěkné a mám radost z toho, že po náročné distanční výuce VV tak plynule navázali na prezenční výuku.

MgA. Lukáš Psík