Přeskočit na obsah

Výměnný pobyt s Ilsenburgem aneb Kvarta A opět v akci

Ve dnech 24.–29. 9. 2017 k nám přijeli na výměnný pobyt studenti z Ilsenburgu. Na jaře minulého školního roku jsme byli my u nich, a tak jsme se zodpovědně připravovali na jejich příjezd.

První den si naši studenti připravili prezentace o tom, co jejich kamarády u nás čeká, a poté se vžili do role učitelů  – ve dvou skupinách se učila čeština. Odpolední program byl zaměřen na poznávání Uherského Hradiště a příjemnou procházkou jsme se dostali až do KOVOZOO.

V dalších dnech jsme naplánovali návštěvu lapidária na Velehradě, Živé vody, Slováckého muzea a ZOO v Lešné. Jeden odpolední program byl věnován sportovnímu klání – fotbal a florbal – a to jak v podání kluků, tak i holek. Výsledek zápasů nebyl zaznamenán a chtěla bych poznamenat, že pro danou věc nebyl důležitý. Hlavní motto bylo užít si sportovní odpoledne s úsměvem.

Ve čtvrtek 28. 9. 2017 jsme se vydali procházkou z buchlovického parku až do restaurace Pod Břesteckou skálu a zakončili jsme tak náš program.

Celou třídu musím jen a jen pochválit – děkuji vám za skvělou spolupráci a těším se na další akce s vámi. Věřím, že každému tato výměna něco dobrého přinesla – přinejmenším je to velká životní zkušenost. Zde několik ohlasů:

Výměna pro mě byla velká zkušenost, ale i skvělý zážitek. Možná jsem od toho očekávala více ze strany komunikace Němců a Čechů dohromady. Ale i tak jsem si to užila (hlavně laser game).
Trochu mě to zklamalo, ale zkušenost to byla určitě dobrá. Zvlášť jsme si užili výlety se třídou…
Výměna byla super! Hodně jsem si to užila! Při odjezdu jsem brečela jak želva. Myslím, že mi to hodně dalo. Budou mi moc chybět…
Podle předchozích stížností mých spolužáků vidím, že si asi výměnu moc neužili, s čímž se já ale nemůžu zosobnit. Podle mě to byl jeden z nejlepších zážitků, co jsem s touto školou prožil. Našel jsem si spoustu nových přátel a ten čas s nimi jsem si velmi užil.

Marta Bříštělová