Přeskočit na obsah

VÝLET DO ARCHEOPARKU V PAVLOVĚ A NA DĚVIČKY

V úterý 3. 5. 2022 jsme jeli za účelem poznávání života našich předků v období lovců mamutů a protažením těla do Pavlova. Jako vždy, když jedeme na výlet, jsme se ráno sešli na autobusové zastávce číslo 26.

Přijel objednaný autobus, paní profesorky Bříštělová a Kůdelová si nás přepočítaly, a postupně nás pouštěli do autobusu. Až jsme se usadili, zavelel pan řidič, abychom se připoutali. Když jsme tak učinili, vyrazili jsme.

Cesta byla poměrně dlouhá, ale za našeho všeobecného veselí rychle uběhla. Po příjezdu do Pavlova jsme hned zamířili do archeoparku. V jeho učebně jsme si odložili zavazadla a odešli do expozice, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. Obou skupin se ujaly pracovnice archeoparku.

První skupinka se šla něco dozvědět o Věstonické venuši a zahrát si tématické hry. Druhá skupinka si šla Věstonickou venuši vymodelovat z keraplastu.

Když jsme všichni absolvovali celý program – s tím že se obě skupiny prostřídaly, jsme si dali menší přestávku na terásce před archeoparkem. Jakmile jsme se občerstvili a znova nabraly sílu, vydali jsme na zříceninu hradu Děvičky.

Po únavném výstupu, který nám zpříjemnila poznávačkou rostlin a živočichů paní profesorka Kůdelová, jsme se na vrcholku pokochali nádherným výhledem, vyslechli smutnou pověst o obyvatelkách hradu, doplnili tekutiny a vydali se na cestu zpět.

Zpáteční cesta zase rychle uběhla. Než jsme se nadáli, vítalo nás Hradiště. Byl to opravdu pěkný výlet a těšíme se na další.

Za třídu sekundu B Kateřina Sobolová