Přeskočit na obsah

Volejbal – krajské kolo středních škol

V úterý 5. 12. se náš tým děvčat zúčastnil volejbalového turnaje ve Valašském Meziříčí. Holky se střetly s policejní školou Holešov a gymnázii z Rožnova a Valmezu.

Proti Holešovu jsme předvedli bezchybný výkon, po kterém se trenéři ostatních týmů odebrali do zázemí studovat učebnice volejbalu s nadějí, že naleznou taktiku, se kterou by byli schopni vzdorovat umění našich děvčat. Jasné vítězství ve dvou setech.

Druhý zápas proti Rožnovu začal tak, jako ten první skončil, přesvědčivým vítězstvím 25:4. Zdálo se, že nás v cestě za výhrou nemůže nic zastavit. Chyba lávky, do druhého setu totiž, na straně hostí, naběhl úplně vyměněný tým. Rožnovjanky se až neuvěřitelně zlepšily ve všech herních činnostech a ve druhém setu nás dokonale zaskočily. Třetí set se hrál ve zkrácené formě, na rozjeté gymnazistky z Rožnova jsme už nenašli protizbraň. Prohra 2:1.

Třetí špíl proti domácím jsme už věděli, že na první místo nedosáhneme, a tak bylo těžké najít motivaci ke hře. Nicméně se nám podařilo zvítězit ve vyrovnaném zápase v obou setech. Roli sehrála zřejmě i myšlenka, že pokud budeme hrát sety tři, nestihneme vlak domů. A tak holky zabraly, 2:0.

Celkově jsme v turnaji obsadili krásné druhé, byť nepostupové, místo. První skončil Rožnov, třetí Holešov.

Holkám (Jitce, Verči, Lucce, Terce, Vendě, Džagině a Majdě) patří dík za vzornou reprezentaci školy a ujištění, že příští rok se už do republiky probojujeme.