Přeskočit na obsah

VIVA LA MUSICA – koncerty – POZVÁNKA na Velehrad!

Ve dnech 15. a 16. 12. podnikla naše „Viva“ malé koncertní turné, jednak v Brně v Červeném kostele a následující den v Uh. Hradišti v kostele farním. Oba koncerty ve známém a osvědčeném spojení s Cimbálovou muzikou Cifra s primášem a hudebním autorem Petrem Číhalem.

Evangelický kostel v Brně je proslulý svými koncerty nejen sborovými, o to víc jsme se právě sem těšili. Vyzkoušeli jsme akustiku prostoru třeba také zpěvem z nadoltářního ochozu sborovým kánonem Rorando Coeli od J. K. Vodňanského, nebo zvláštním rozestavením na An Irish Blessing. Akustika chrámové lodi nás odměnila za naše a capellové snažení a posluchači přicházeli okouzleni ještě po koncertě se slovy díků.

Následující den jsme pomohli benefici pro Nemocnici UH, jenom na samotném koncertu se vybralo přes dvacet tisíc. Pořádně jsme se s Cifrou obuli do našich oblíbených „Valachů“ či do „Obrazu“ a zážitek byl podobně příjemný jako v Brně, o to větší, že před domácím publikem!

Pokud jste nebyli v Hradišti ani v Brně ;), zveme vás co nejsrdečněji do velehradské baziliky tuto neděli 7. 1. od 17:00 hod.!!!

A přejeme vám všem v novém roce, kéž je vám do zpěvu!!!