Přeskočit na obsah

V Praze … blaze

Ve dnech 20. – 23. 10. 2017 se studenti Oktávy A zúčastnili již tradičního výletu do Prahy. Všichni jsme se sešli ve středu ráno na hradišťském vlakovém nádraží a v doprovodu paní profesorky Kraváčkové, pana profesora Duška a Stani Malého jsme vyrazili. Do Prahy jsme přijeli kolem jedenácté dopoledne. Následoval rychlý přesun metrem z Hlavního nádraží na I. P. Pavlova, odkud nás už jen dvě zastávky tramvaje dělily od našeho ubytování. První položkou na bohatém programu byla návštěva ČT, kde nám bylo povyprávěno několik věcí jak z historie, tak i ze současnosti. Po prohlídce televizních studií následoval přesun na Vyšehrad, kde jsme viděli nejen krásné panorama Prahy, ale i místa odpočinku mnoha slavných osobností z české historie. První den jsme zakončili zhlédnutím představení Chlap na zabití v divadle Palace, které se nám moc líbilo.

Druhý den patřil Hradčanům a Malé Straně. Potom, co jsme se vyšplhali k výšinám Pražského hradu a viděli střídání stráže, nás čekala prohlídka Vladislavského sálu, Svatovítské katedrály, Zlaté uličky a Daliborky. Když jsme se dostatečně nasytili národních památek, tak jsme zakončili náročný den večerní návštěvou představení Bez předsudků v divadle Kalich.

V pátek byl před námi další nabitý společný program. Navštívili jsme Josefov a důkladně prošli ulice kolem Národního divadla, včetně Nového města. Úderem patnácté hodiny jsme se rozdělili do skupin a tyto chvíle trávily skupiny dle svého výběru. Někteří navštívili výstavu v Rudolfinu, někteří bludiště na Petříně. Program pokračoval ještě v sobotu až do půl páté odpoledne, kdy jsme se opět všichni společně sešli na Hlavním nádraží a vyrazili s překypujícími zážitky k domovu.

účastníci zájezdu