Přeskočit na obsah

TRUŇK 1.

I přes pokračující složité covidové období v roce 2021 (pozn.: V soutěži je vždy hodnocen předešlý ročník.) dosáhla redakce našich studentských novin TRUŇK historického úspěchu v soutěži o Nejinspirativnější středoškolský časopis roku, který pořádá Odborový svaz novinářů a pracovníků médií ČR! V roce 2019 postup mezi 10 finalistů, v roce 2020 krásné 3. místo, loni skvělé 2. místo v kategorii Tištěné časopisy a 1. místo mezi e-Časopisy a v letošním roce dokonce absolutní prvenství ve sloučené kategorii elektronické a tištěné vydání. Blahopřejeme!

Toto ocenění je pro nás odměnou za neutuchající a vytrvalou práci a samozřejmě i povzbuzením a motivací k další činnosti. Uznání a velký dík patří VÁM VŠEM, kteří se na realizaci TRUŇKU podílíte! Pište dál!

Po několikaměsíční mravenčí práci se nám také podařilo dát dohromady digitalizovaný archiv všech (dohledaných) čísel TRUŇKU vydaných v tištěné či elektronické podobě. Archiv prozatím zahrnuje 81 vydání, včetně prvních čísel, několika speciálů a literárních sbírek. Zavzpomínejte tedy na tvůrčí období své i svých spolužáků v online archivu nejdéle vydávaných studentských novin GUH. Jednotlivá čísla si můžete prolistovat na TRUŇK – Gymnázium Uherské Hradiště (guh.cz).