Přeskočit na obsah

STAŇ SE DIPLOMATEM!

Děsem a hrůzou z této akce se několik studentů začalo připravovat již několik dní předem, aby se mohli při simulovaném diplomatickém jednání rady bezpečnosti OSN v prostorách fakulty humanitních studií UTB předvést v co možná nejlepším světle.

V onen soudný den, 16. listopadu, však skryli všichni své obavy a na autobusovou zastávku, kde je již očekával p. Březina, který dělal této skupince pedagogický doprovod, dorazili s komentářem často čítajícím pouze jednu větu: „Lepší, než být ve škole.“

Jenže to mnoho z nich ještě netušilo, že tým organizátorů z Pražského studentského summitu jim umožní naplno se vžít do role diplomatů, a to po dopoledním krátkém seznámení s chodem celého jednaní a tématem, o kterém budou diskutovat. Tím se tentokrát stala občanská válka v Jemenu.

Závěrem již pouze konstatuji, že příprava studentů nepřišla vniveč, jelikož všechna tři ocenění za nejlepší diplomatický výkon připadla studentům naší školy, a cestou zpět tak mohla radost a nadšení suverénně vystřídat původní stres a obavy.

Adam Zimčík, 4.OA
foto: Pražský studentský summit