Přeskočit na obsah

Skvělé výsledky našich studentů v okresním kole Konverzační soutěže v Aj

Ve čtvrtek 4. března 2021 proběhlo okresní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce pro vyšší gymnázium. Vzhledem k současné epidemiologické situaci se uskutečnilo distanční formou. Po absolvování první poslechové části si účastníci vylosovali konverzační téma, o kterém nejprve samostatně promluvili a poté odpovídali na dotazy tříčlenné poroty. Po celou dobu ústní části měli soutěžící spuštěnou kameru.

Celkem v okresním kole soutěžilo osm studentů. Dva z nich zastupovali naši školu a to velmi úspěšně. Jakub Buráň, 7OA postupuje z druhého místa do krajského kola. Klára Přikrylová, 3C získala velmi dobrým výkonem místo třetí. Oběma blahopřejeme a těšíme se další úspěchy.

V úterý 23. března se dva studenti ze sekundy B, Julie Vaňková a Jiří Culek, zúčastnili okresního kola Konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii I.B. Soutěž měla dvě části – písemnou a ústní. V ústní části oba komunikovali s rodilým mluvčím na rozličná témata a vedli si skvěle. S nepatrným rozdílem několika bodů nakonec zvítězil Jiří a Julie se umístila na krásném druhém místě. Oběma soutěžícím moc blahopřejeme!

Ve středu 24. března soutěž pokračovala pro starší žáky nižšího gymnázia. Naši školu reprezentovaly Tereza Musilová a Hana Píšťková. Soutěž byla perfektně zorganizována, konkurence v kategorii II.B byla velmi zdatná, výkony byly poměrně vyrovnané, o čemž svědčí i konečné bodové rozdíly. I přes velké technické potíže, které nastaly v druhé třetině soutěže a trvaly více jak hodinu, se soutěž podařilo dotáhnout do konce. Hana získala díky jednobodovému náskoku druhé místo a Tereza třetí místo. Oběma k dosaženému výsledku gratulujeme!

Svatava Stašková, Sylva Masaříková a Petra Soukupová