Přeskočit na obsah

Školní výlet aneb 2.OB ve Strážnici a na raftech 1.–3. 6.

Ve středu 1. 6. po obědě jsme celá třída za dohledu naší paní třídní Kůdelové a paní učitelky Vojáčkové vyrazili od budovy gymnázia na vlak, který nás dopravil do Veselí nad Moravou. Při čekání na další vlakový spoj jsme se bavili házením frisbee v místním parku, jídlem, pitím a povídáním. Po hodině a půl jsme konečně jeli dalším vlakovým spojem do Strážnice a pak se vydali po „svých“ do kempu, kde jsme se ubytovali v chatkách. Po zbytek dne a večer jsme měli volný program.

Čtvrtek dopoledne jsme strávili v místním skanzenu, kde nám naše průvodkyně osvětlila, jak se žilo za dob našich předků. Po obědě na strážnickém náměstí jsme se seznámili s výrobou brambůrků na zajímavé exkurzi u Hobžů, která nás unavila tak, že jsme zbytek dne proodpočívali.

V pátek ráno jsme začali míchanými vajíčky na snídani a po sbalení šli pěšky do přístavu na rafty, někteří (včetně mě) jsme v nich seděli poprvé, ale i tak jsme se snažili pádlovat. Raftovali jsme přibližně čtyři hodiny do Rohatce s přestávkami na koupání a opékání špekáčků. Do Rohatce jsme dojeli přibližně kolem páté hodiny odpoledne a pak už jsme šli na vlak, který nás dovezl do Uherského Hradiště, kde na nás čekali rodiče, aby si vyčerpané, unavené, ale spokojené výletníky odvezli domů.

Výlet se velmi vydařil a díky paní učitelce Kůdelové a Vojáčkové jsme měli pestrý program. Moc jsme si to užili.