Přeskočit na obsah

Při úklidu ve městě našli studenti židli i řadící páku

Ve středu 3. dubna uklízeli studenti prvních ročníků a kvint uherskohradišťského gymnázia v rámci akce Ukliďme Česko odpadky v různých částech města. Kromě několika zajímavých nálezů se pytle plnily především nedopalky a obaly od pochutin. I přes to, že uklízení nepatří mezi obecně oblíbené činnosti, studenti se shodli, že to byla docela zábava.

Ve tři čtvrtě na sedm se zaplnilo hřiště v atriu GUH studenty z kvint a prvních ročníků, kteří s menší či větší nechutí fasovali rukavice a pytle na odpadky. Ne každý správně odhadl, jak „drastická“ úklidová činnost bude, a tak někteří přišli ve slušných kalhotách a tričkách a objevili se dokonce i odvážlivci v košili. Nejvíce ale litovali ti, kteří si vzali hezké boty.

Okolo osmé hodiny byly rozdány všechny pomůcky a třídy vyrazily za svými profesory na místa určení. Studenti pracovali ve skupinkách, z nichž každá dostala žlutý pytel na plast, černý na ostatní odpadky a úklid mohl začít. Činnost studentů vzbuzovala zájem mnoha kolemjdoucích. Někteří chválili, jiní pomohli vzít třeba láhev do kontejneru na sklo, když jej měli po cestě. A jedna skupina dokonce dostala i čokoládu.

Největším zpestřením byly ale pro studenty zajímavé nálezy. V různých zákoutích města objevili třeba kalhoty či řadící páku a zdrojem zábavy byl i výlov židle ze slepého ramene Moravy. Před polednem složili studenti naplněné pytle, kam jim profesoři řekli, udělali nějaké fotky na památku a vyrazili do školy na zasloužený oběd.

Filip Mráček, 5.OA

Projekt „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se v České republice rozvíjí již několik let po vzoru zahraniční iniciativy. Studenti prvních ročníků a kvint se aktivně zapojili do projektu v rámci Environmentálního dne. V loňském roce akce nabrala již velkých rozměrů a letos se zapojuje celá řada měst, sdružení, neziskových organizací, soukromých firem nebo škol. Všem zúčastněným studentům děkujeme za aktivní účast. PK Bi, PK Ch, PK Z

Petr Horčičko

fotogalerie

Hana Baroušová, Jan Dušek