Přeskočit na obsah

Pražský studentský summit 2017/2018

V termínu 9.–12. 3. 2018 se uskutečnila dlouho očekávaná závěrečná konference Pražského studentského summitu (PSS). Cílem bylo zúročit vše, co jsme se naučili na předešlých pěti přípravných setkáních, kde jsme simulovali jednání a činnosti OSN.

První den závěrečné konference se konal v honosném hotelu Ambassador, kde měli možnost promluvit nejen účastníci PSS, ale také mnoho zajímavých hostů. Dorazil například bývalý kandidát na prezidenta Marek Hilšer nebo zakladatel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek.

Další jednací dny se pořádali v pražském konferenčním centru, kde už jen pohled z budovy přiměje člověka uvažovat o kariéře diplomata. Projednávali se témata jako např. doping ve sportu, geneticky modifikované organismy, denuklearizace nebo přijetí nových památek na reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva. Ačkoliv to zní zdánlivě velmi složitě, nemusíte být odborník, abyste o těchto tématech byli schopni diskutovat. V mnoha případech stačí jen umět se ozvat, čemuž Pražský studentský summit bezpochyby učí.

Dne 12. března proběhlo ve velkém sále závěrečné ukončení PSS, které bylo opět plné motivačních projevů. Za náš tým studentů GUH (Helena Kamrlová (2.C), Michaela Čevelová (2.C), Denisa Strakošová (2.C), Kristýna Tomaštíková (4.C), Lenka Hélová (4.D) a Václav Janík (8.OB)) musím Pražský studentský summit opravdu doporučit a to nejen budoucím diplomatům a politikům, ale komukoliv, kdo se chce rozvíjet v rétorice a poznat spoustu zajímavých mladých lidí.

Helena Kamrlová