Praha v podání 4.A

Výlet do našeho hlavního města začal na staroměstském vlakovém nádraží, kde jsme se sešli s hlavním vedoucím naší exkurze Mgr. Igorem Dostalem a osvědčeným průvodcem Mgr. Janem Duškem. Přestože jsme se báli o čas příchodu některých našich jedinců, všichni jsme spokojeně vyrazili směr Praha.

Jako první nás čekala Neviditelná výstava, kterou musím po svém uvážení i ohlasech svých spolužáků označit za velmi vydařenou. Alespoň na hodinku jsme se mohli vcítit do kůže našich nevidomých průvodců a dozvědět se, jak pomoci nevidomým lidem například na eskalátorech. Následovaly procházky po pražských památkách, které nikdy neomrzí a připomenou nám, proč je Praha označována za jedno z nejkrásnějších či dokonce nejkrásnější hlavní město na světě. Dále bych vypíchla návštěvu České televize a velmi zdařilé divadlo s herci Filipem Blažkem a Miroslavem Vladykou. Pokud můžu mít jednu radu pro mladší ročníky, tak komedie je určitě tou správnou cestou.

Poslední den našeho výletu jsme měli volný program a každý z nás si mohl vybrat místo našemu srdci nejbližší. Někteří skončili ve Vnitrobloku, šli po stopách Václava a Boleslava nebo jako já, si užili krásný slunečný den na šlapadlech u Náplavky.

Nakonec bych chtěla připojit poděkování celé třídy našim profesorům a doufám, že krásné zážitky z Prahy si neodvážíme jenom my.

Aneta Kovářová 4.A