Přeskočit na obsah

Piškvorkáři brali všechny medaile!

Na oblastní turnaj v pIšQworkách, jehož pořadatelem byla již tradičně SŠ průmyslová, hotelová a zdravotnická v Uherském Hradišti, jsme po předchozích ročnících vyráželi s respektem, avšak s vysokými ambicemi. Přihlášeno bylo 18 družstev po 5 studentech a naše gymnázium reprezentovaly 4 týmy.

Družstva byla rozdělena do čtyř skupin po čtyřech až pěti a systém byl nastaven tak, aby na sebe v základní části nenarazily celky z jedné školy. Všechny naše týmy dokázaly postoupit do vyřazovací části a ve spanilé jízdě pokračovaly i v play-off. Ve čtvrtfinále suverénně zvítězila družstva Já nevím (Vendula Nováková, Dalibor Kalina, Ondřej Dacík, Jan Riedl a Tomáš Tuhý) a WP (Tereza Ondrová, Daniela Černušková, Romana Pijáčková, Lucie Kaňovská a Sára Hrdinová). Jen nejtěsnějším rozdílem 11:9 porazil tým Možem už jit? (Tomáš Zdílna, Lenka Janíková, Max Gogola, Jakub Kořínek a Vojtěch Bílek) mužstvo z Gymnázia Uherský Brod. Pro naše nejmladší reprezentanty z týmu Jasná páka (Pavel Franek, Jakub Kaláč, Vítězslav Katrňák, Klára Spáčilová a Jakub Hlaváček) však znamenalo čtvrtfinále konec v turnaji. V prvním semifinále stáli proti sobě Já nevím a domácí tým ze SŠPHZ. Po vítězství 12:8 jsme se mohli radovat z prvního finalisty. V bratrovražedném souboji dvou našich celků zvítězili opět velmi těsným rozdílem 11:9 Možem už jit? nad WP.

Následoval boj o medaile. V souboji o 3. místo vyhrál poměrně překvapivě náš ryze dívčí tým WP nad ryze chlapeckým týmem ze SŠPHZ 12:8 a v zápase o celkové prvenství zvítězili o něco zkušenější Já nevím nad Možem už jit?, a to v poměru 13:7.

Vzhledem k tomu, že do krajského kola postupují v letošním roce čtyři nejlepší týmy, budeme zde mít tentokrát trojí zastoupení. Všem zúčastněným studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme úspěch i na kraji.