Přeskočit na obsah

Naprosto suverénní Honza Ksiazkiewicz ve školním kole ZO

V pátek 28. ledna v brzkých odpoledních hodinách hostila aula našeho gymnázia účastníky školního kola Zeměpisné olympiády. Jednalo se o kategorii D, tedy o studenty vyššího gymnázia, kterých dorazilo do auly celkem 37.

Pro všechny aktéry školního kola byl sestaven doslova komplexní test pokrývající rozsah (ale i s určitým přesahem) středoškolského učiva zeměpisu. Se zadáním se jednoznačně nejlépe popasoval Jan Ksiazkiewicz (8.OB), který získal celkem 52 bodů z možných 59. Honza školní kolo ZO naprosto ovládl, když měl náskok na druhého v pořadí hned 13 bodů. Tím byl student 7.OA Filip Švehla, o jehož druhém místě rozhodl dřívější čas odevzdání než měl Jan Macháň (8.OB). Oba totiž nasbírali shodně 39 bodů. Tito tři nejúspěšnější soutěžící postupují do okresního kola ZO, které by se mělo uskutečnit online formou 23. února.

Předmětová komise zeměpisu nejúspěšnějším řešitelům školního kola ZO gratuluje a přeje hodně zdaru a štěstí v „okresu“. Všem ostatním soutěžícím pak děkuje za samotnou účast.

Igor Dostal, za PK zeměpisu