Přeskočit na obsah

Mezinárodní konference k 100. výročí společného státu Čechů a Slováků

Mezinárodní konference k 100. výročí společného státu Čechů a Slováků se uskuteční pod záštitou Ministerstva kultury ČR, radního Zlínského kraje pro školství Mgr. Petra Gazdíka, starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy v pondělí 22. října 2018 v době od 9.00 do 15.00 hodin v aule Gymnázia Uherské Hradiště.

Na konferenci se sejdou čeští a slovenští historikové a spisovatelé zejména z oblasti literatury faktu spojené ponejvíce s národními dějinami Čechů a Slováků. Zamyslí se nad mezníky dějinných událostí, vyznají se ze svého vztahu k české či naopak slovenské literatuře a také k lidem na opačné straně dnešní hranice, se kterými měli tu čest se v životě setkat. Současně budou mít prostor k dotazům i posluchači. Konference se tak stane setkáním lidí, kteří se ve svém profesním životě zabývají dějinami, českou a slovenskou literaturou a kterým stále mají co říci česko-slovenské vztahy.

Jako hosté přijali pozvání – Jana Vrzalová, předsedkyně českého KALFu, Alena Kožíková, Antonín Bajaja, Miloslav Martínek a Libor Pařízek, za slovenskou stranu Jozef Leikert, předseda Slovenského klubu autorů literatury faktu, Jozef Mikloško, někdejší místopředseda federální vlády ČSFR, Anton Hykisch a Ivan Szabó.