Přeskočit na obsah

Legendární lyžák 1.B

Poslední týden v březnu se naše třída zúčastnila lyžařského výcvikového kurzu.

Když nám naše spolužačka 2 dny před odjezdem oznámila, že náš lyžák bude legendární, nemýlila se.

Hned v pondělí se nám porouchal pandabus. Vzhledem k tomu, že jsme komplikovali dopravu, nejedenkrát jsme byli zastaveni policií. I přes veškerou snahu řidiče autobus nastartovat, se to nepodařilo, a tak za naše bezpečné dopravení auty do Flattachu děkujeme soukromým přepravcům.

V úterý nám počasí moc nepřálo a proto jsme opět museli zvolit jiné středisko než Mölltal. Podívali jsme se na Ankogel, kde jsme zvládli i náročný svah – lépe řečeno, směs sněhu a písku.

Středeční trénování carvingu na poli jsme museli podniknout díky nepříznivým podmínkám na svazích. A pozor! Jsme vůbec první třída, která prozkoumala i okolí. Odpoledne jsme si udělali procházku kolem řeky Möll. Po cestě jsme různě soutěžili a také jsme se dozvěděli něco o historii a zdejším terénu, za což děkujeme našim instruktorům.

Ve čtvrtek jsme se konečně podívali na náš vysněný ledovec. Dělali jsme různá cvičení, díky kterým jsme posunuli naše lyžařské dovednosti. Večer jsme namísto každodenního briefingu měli karneval. Ve skupinkách jsme si připravili různá představení a večer si celkově moc užili.

V pátek jsme si prohodili s instruktory role. Vybírali jsme pro ně sjezdovky a dělali cvičení, která se nám líbila a bavila nás.

Nikdo z nás si nepřivezl žádné kázeňské opatření a až na jeden menší úraz se nic nestalo.

I přes některé komplikace jsme si náš lyžák nenechali zkazit a užili si ho na sto procent.

Nakonec bych chtěla za celou třídu 1.B poděkovat naší hlavní vedoucí lyžáku paní profesorce Kraváčkové, dále panu profesorovi Duškovi a také našemu třídnímu panu profesorovi Machalovi, za to, že jste to tam s námi vydrželi a že jsme se díky Vám něco nového naučili.

Klára Pavlíčková