Přeskočit na obsah

Kvarta A ve Zlíně – exkurze Den Baťovského učně

Ve čtvrtek 27. dubna 2023 se naše třída 4.OA zúčastnili exkurze Den Baťovského učně ve Zlíně spolu s panem prof. Kolářem a paní prof. Sedláčkovou.

Již brzo ráno jsme se všichni sešli na autobusovém nádraží v Uherském Hradišti, odkud jsme se autobusem dopravili až do Zlína, místa naší destinace. Zde jsme se rozdělili na dvě menší skupiny. První skupina, s panem prof. Kolářem, šla na prohlídku mrakodrapu, zatímco my, spolu s paní prof. Sedláčkovou, jsme se šli podívat na místa, kudy denně chodili a žili Baťovi učni, tzv. Mladí muži.

Těsně před polednem jsme si udělali krátkou obědovou pauzu, po níž jsme se vydali na druhou část prohlídky, a to do Baťovského mrakodrapu číslo 21. Tady jsme se dozvěděli pár zajímavostí o každém z jednotlivých pater budovy, jejím chodu a původu jejího vzhledu. Do nejvyššího patra jsme dojeli Baťovou „pracovnou“, kde jsme si mohli prohlédnou tehdejší vymoženosti techniky. Na střeše jsme měli nádherný výhled nejen na celý Zlín, ale i na Baťovy domky a někdejší továrny, kde se vyráběly boty značky Baťa. Po konci prohlídky jsme si vyzkoušeli páternoster a vyrazili jsme na autobus, odkud jsme měli namířeno zpět do Uherského Hradiště.

Nela Gregárková, 4.OA