Přeskočit na obsah

Kvarta a Tercie ve Vídni

Ve čtvrtek 4. května 2023 se třídy 4.OA a 3.OA zúčastnily zájezdu do hlavního města Rakouska – Vídně s panem prof. Kolářem, paní prof. Kuncovou, Králíkovou a Volfovou.

V 6:50 jsme se sešli na autobusovém nádraží v Uherském Hradišti a všichni natěšení a plní energie jsme čekali na autobus. Poté co jsme se všichni už konečně sešli, jsme se autobusem dopravili přes Bratislavu až do Vídně, kde měl proběhnout celý den.

První naše zastávka bylo letní sídlo Habsburků, Schönbrunn, kde jsme měli domluvenou prohlídku. Kvůli našemu zpoždění jsme však prohlídku nestihli a personál nám oznámil, že nám nemůžou zařídit náhradní, protože byl Schönbrunn plný turistů. Tím pádem jsme měli více času si projít francouzskou zahradu a prohlédnout si Neptunovu kašnu a zahradní stavbu Gloriette, což byl neskutečný zážitek.

Naše další zastávka byla již v centru Vídně. Nejdříve jsme se zastavili u Hofburgu, kde jsme se dozvěděli, že to bylo hlavní sídlo Habsburků a v dnešní době v něm sídlí prezident Rakouska. Poté jsme se ulicí s nejdražšími produkty dostali k dominantě celé Vídně, a to ke kapli svatého Štěpána. Tam jsme se rozdělili do skupinek po pěti až šesti žácích a dostali jsme pracovní list se zajímavými otázkami o Vídni a měli jsme hodinu na zodpovězení otázek a projití centra. Byl to také čas na to si zakoupit, co jsme chtěli.

Poté jsme se vrátili k autobusu, který nás dopravil na náměstí Marie Terezie, kde jsme ještě zodpověděli poslední otázku a pak jsme již nastoupili do autobusu, který nás zavezl zpět do Uherského Hradiště.

Celý den jsme si velmi užili, poznali jsme nové místa a hodně jsme se toho dozvěděli.

Děkujeme pedagogickému doprovodu a těšíme se na další výlet!

Ondřej Růžička, 4.OA