Přeskočit na obsah

Konference ISSS

Ve dnech 1.–2. 4. se naše sedmičlenná skupinka vedená čestným hostem panem profesorem Buškem vydala do Hradce Králové na konferenci ISSS, abychom si zde převzaly ceny a formou vlastního stánku prezentovaly naše výherní weby v soutěži JuniorErb.

Přípravy začaly již o víkendu, kdy jsme kromě balení všeho potřebného obětovaly svůj čas běhání po obchodech, pečení a shánění všemožného nádobí, abychom v Hradci vážené hosty konference pohostili, jak se sluší a patří.

V pondělí ráno jsme se zdárně sešli v plném počtu, vlakem přijeli na místo, zapsali se, věci uložili do bezpečných prostor a vydali se objevovat krásy města. Pan profesor si společně s Amálkou Stejskalovou z 2.D zahráli na průvodce a procházku městem nám proložili historickými fakty a příběhy. Po procházce jsme využili volné vstupenky a šli se zrelaxovat do zdejšího aquaparku. Naše další cesta vedla rovnou na oběd a potom honem připravit náš stánek.

Přebírání cen a vyhlašování vítězů proběhlo v rychlosti a bez zbytečného zdržování, takže na seznamování s hosty zůstala spousta času. Hned na rozehřátí jsme se dali do hovoru se senátorem Vystrčilem a ředitelem konference panem Renčínem. Zřejmě jsme udělali dobrý dojem a domácí slivovice a všemožné dobroty, včetně rohlíčků s lískovými oříšky z vlastní zahrádky splnili svůj účel, protože výsledkem rozhovoru bylo pozvání do senátu od samotného pana Vystrčila.

Ve stejném duchu probíhala i ostatní seznamování. Nálada byla uvolněná, přátelská a o smích také nebylo nouze. Politici, občané Rybitví a další návštěvníci našeho stánku odcházeli se slovy „Tak tento stánek byl krásným zpestřením letošní konference, tady jsme měli být od začátku.“

Když se všechno snědlo a vypilo, byl čas dopravit se do ubytovny a nachystat se na večerní ples, který začínal ve 20:00 vyhlášením soutěže Zlatý Erb. Po vyhlášení přišel zlatý hřeb večera – catering zdarma! Nacpali jsme si bříška, poslechli si hudbu, rozloučili se s novými známými a jeli domů.

Ani při přepravování MHD nechyběla dobrá nálada, jejímž následkem jsme přejeli pár stanic a naše cesta do postelí se tak protáhla víc jak o hodinu.

Nakonec jsme ale dorazili úspěšně, zalehli a spali až do příštího dne, jehož náplní byl už jen návrat domů.

Ač výlet trval jen 2 dny, vracíme se z něj nejen s plnými taškami cen a nových kontaktů, ale i plní zážitků a pozitivních dojmů.

Věra Hanáková, 2.D

Oficiální zpráva z konference na http://isss.cz/art/1298
Video České televize s naší účastí https://www.facebook.com/ctseverovychod/videos/284192745832220/ (od 10:45)