Konference ISSS

Ve dnech 1.–2. 4. se naše sedmičlenná skupinka vedená čestným hostem panem profesorem Buškem vydala do Hradce Králové na konferenci ISSS, abychom si zde převzaly ceny a formou vlastního stánku prezentovaly naše výherní weby v soutěži JuniorErb.

Přípravy začaly již o víkendu, kdy jsme kromě balení všeho potřebného obětovaly svůj čas běhání po obchodech, pečení a shánění všemožného nádobí, abychom v Hradci vážené hosty konference pohostili, jak se sluší a patří.

V pondělí ráno jsme se zdárně sešli v plném počtu, vlakem přijeli na místo, zapsali se, věci uložili do bezpečných prostor a vydali se objevovat krásy města. Pan profesor si společně s Amálkou Stejskalovou z 2.D zahráli na průvodce a procházku městem nám proložili historickými fakty a příběhy. Po procházce jsme využili volné vstupenky a šli se zrelaxovat do zdejšího aquaparku. Naše další cesta vedla rovnou na oběd a potom honem připravit náš stánek.

Přebírání cen a vyhlašování vítězů proběhlo v rychlosti a bez zbytečného zdržování, takže na seznamování s hosty zůstala spousta času. Hned na rozehřátí jsme se dali do hovoru se senátorem Vystrčilem a ředitelem konference panem Renčínem. Zřejmě jsme udělali dobrý dojem a domácí slivovice a všemožné dobroty, včetně rohlíčků s lískovými oříšky z vlastní zahrádky splnili svůj účel, protože výsledkem rozhovoru bylo pozvání do senátu od samotného pana Vystrčila.

Ve stejném duchu probíhala i ostatní seznamování. Nálada byla uvolněná, přátelská a o smích také nebylo nouze. Politici, občané Rybitví a další návštěvníci našeho stánku odcházeli se slovy „Tak tento stánek byl krásným zpestřením letošní konference, tady jsme měli být od začátku.“

Když se všechno snědlo a vypilo, byl čas dopravit se do ubytovny a nachystat se na večerní ples, který začínal ve 20:00 vyhlášením soutěže Zlatý Erb. Po vyhlášení přišel zlatý hřeb večera – catering zdarma! Nacpali jsme si bříška, poslechli si hudbu, rozloučili se s novými známými a jeli domů.

Ani při přepravování MHD nechyběla dobrá nálada, jejímž následkem jsme přejeli pár stanic a naše cesta do postelí se tak protáhla víc jak o hodinu.

Nakonec jsme ale dorazili úspěšně, zalehli a spali až do příštího dne, jehož náplní byl už jen návrat domů.

Ač výlet trval jen 2 dny, vracíme se z něj nejen s plnými taškami cen a nových kontaktů, ale i plní zážitků a pozitivních dojmů.

Věra Hanáková, 2.D

Oficiální zpráva z konference na http://isss.cz/art/1298
Video České televize s naší účastí https://www.facebook.com/ctseverovychod/videos/284192745832220/ (od 10:45)