Přeskočit na obsah

Jsme vicemistři ČR v sudoku!

V úterý 4. června 2019 se v multifunkčním sále Science centra VIDA! v Brně konal třetí ročník celostátního finále soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku. Zúčastnilo se jej 30 tříčlenných týmů, 13 středoškolských, 17 ze základních škol a nižších gymnázií. Pozváni byli nejúspěšnější řešitelé z regionálních kol v Opavě, Strážnici, Brně, Poděbradech, Novém Boru, Jičíně a Praze.

Naše gymnázium reprezentovaly dva týmy ve starší kategorii, kterým se podařilo vylepšit 7. a 13. místo z loňského roku, kdy jsme se soutěže zúčastnili vůbec poprvé. Lence Janíkové z 5.OB, Lídě Gieslová z 2.B a Marjánce Stejskalové z 7.OB patřilo po prvním kole skvělé 4. místo, nicméně  ztráta v kole druhém a třetím je odsunula až na místo jedenácté. Výborný výkon v posledním kole pak znamenal posun na konečné 9. místo.

Jan Šabata z 8.OA, Dalibor Kalina a Ondřej Dacík z 6.OA začali o něco hůře a po úvodním kole byli až na 5. místě za děvčaty. Vynikající výsledky ve druhém i ve třetím kole však znamenaly skok až na 2. místo, které naši studenti uhájili i po závěrečném čtvrtém kole.

Všem studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu!