Přeskočit na obsah

Jak jsme poznávali Vídeň

I ve školním roce 2017/2018 jsme pokračovali v naší  tradici  a v rámci maturitního semináře dějepisu čtvrtých ročníků se zúčastnili naši studenti historické exkurze hlavního města Rakouska Vídně.

Jelikož město Vídeň má řadu památek a míst k navštívení, vyjeli jsme již v ranních hodinách. Nejprve jsme navštívili skvost historické Vídně, letní sídlo Habsburků, zámek Schönbrunn, kde jsme si společně prohlédli zámecké komnaty dynastie Habsburků, studenty nejvíce zaujala pracovna Františka Josefa I. a komnata jeho manželky Alžběty Bavorské zvané „Sissi“. Samozřejmě, že jsme  se zde mohli kochat úžasnou architekturou a procházet se opravdu nádherným zámeckým parkem jako František Josef I. při svých ranních procházkách před snídaní.

V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do centra Vídně, kde nás čekal malý okruh po nejvýznamnějších vídeňských stavbách a památkách. Studenti zde mohli obdivovat barokní, ale zejména novogotické, novorenesanční a novoklasicistní stavby. Mezi největší lákadla patřil samozřejmě Hofburg, rakouský parlament, vídeňská radnice, rakouská státní opera či divadlo Hofburg nebo Vídeňská univerzita, na které působil i  náš první prezident T. G. Masaryk. Zlatým hřebem návštěvy města Vídně byl „Stephansdom“, ve kterém roku 1810 uzavřel sňatek francouzský císař Napoleon s rakouskou princeznou Marií Luisou.

Po prohlídce katedrály „Stephansdom“ jsme se již poměrně unavení vydali na cestu domů a ve večerních hodinách jsme dorazili zpět do Uherského Hradiště. Tak zase za rok ve Vídni!

Michal Kolář