Přeskočit na obsah

Itálie pohledem 3.D

Vzali jste si s sebou deštník? Ten kufr je hrozně velký. Zapomněla jsem si sluneční brýle!
Tyto a podobné výroky byly slyšet na parkovišti u Gymnázia Uherské Hradiště v pátek 18.5. A na co že jsme potřebovali kufry a opalovací krémy s vysokým UV faktorem? My ze 3.D jsme se jakožto studenti třetího ročníku chystali na sportovní kurz do Itálie. I přesto, že nejen přípravu a cestu doprovázely zmatky, hádky a nervozita, jsme po dlouhých hodinách strávených v autobuse dorazili do malebného městečka Cavallino. První den proběhl v duchu vybavování, seznamování se spolužáky ze 7.OB a rozdělování do družstev. Názvy byly vskutku originální, Viktoriáni v čele s prof. Johaníkem, pod vedením prof. Buška se sblížili Bušmani a a prof. Šuranský se v průběhu kurzu staral o Šuráky.
Po celý týden jsme soupeřili o první místo v turnaji softballu, volejbalu a beach házené. Naučili jsme se také nové, odpočinkové, ale neméně stresují hře Cube.
Po náročném dopoledni, vyčerpáni a hladoví jsme se navrátili do kempu, abychom zde nabyli nových sil a doplnili energii. Šťastní ti, kteří měli na mobilhomu šikovnou kuchařku. Odpolední program se skládal z her logických, behacich i z her založených čistě na náhodě a štěstí. Vyčerpávající program nás unavil tak dokonale, že po večerce ve 23:00 jsme ani neměli energii vymýšlet nekalé věci.
Dny plné sportu, smíchu, písku a těstovin rychle ubíhaly. Najednou tady byla středa a my bloudili po malých a úzkých uličkách Benátek, nakupovali jsme suvenýry domů a ochutnávali tradiční italskou pizzu. Sobota byla za dveřmi a my jsme se slzami (nebo pískem) v očích balili kufry a dojidali zásoby jídla. V pátek podvečer proběhlo ještě poslední poděkování profesorům a pak už jsme jen úzkostně čekali na odjezd domů.
Co nám Itálie dala? Někteří ještě pořád vytřepávají písek z vlasů, někteří si foukají spálená záda. Někdo přibral v Itálii pár kil a někdo po návratu spal 16 hodin. Získali jsme ale také nové zkušenosti a představu o vlastní fyzické kondici. I přes ponorkovou nemoc, která koncem týdne zaútočila snad na každý mobilhome, jsme utvrdili třídní kolektiv, našli jsme si další přátele a odvezli jsme si s sebou kupu krásných vzpomínek.

fotogalerie

Text: třída 3.D