Přeskočit na obsah

Itálie – slunce, teplo, moře a odpočinek…

Přesně takto náš sportovní kurz v Cavallinu vypadat nebude, mysleli jsme si. Na 39 statečných, sportovně více či méně nadaných studentů z 3.A a 7.OA, se předpověď počasí vážně neusmívala – týden nám hlásili déšť a chladno. Naše odhodlání užít si takovéto volno od školy ale neupadlo a dělali jsme to, co bylo v našich silách, abychom si tento týden nezapomenutelně užili.

Po vyčerpávající cestě, která začala tím, že autobus měl zpoždění, jelikož čekal na jiném místě a my jej nervózně očekávali, vše potom šlo hladce. Do kempu jsme přijeli unavení, ale plní očekávání, co se vlastně bude dít. Všichni z nás v sobě poznali pravého týmového ducha, bez ohledu na fyzickou zdatnost, a svou oblíbenou aktivitu si našel každý. Například to mohl být softball, volejbal, beach házená nebo další skvělé hry, které si pro nás kantoři připravili. Přestože se z nás na pár minut či hodin denně stali soupeři v turnajích, po skončení jsme si spolu sedli a všemu se zasmáli, anebo si postěžovali na nepísknuté fauly :). Zažili jsme nejeden pád při odhodlání vyhrát nějakou hru, jedno vyhozené rameno, které si naštěstí náš zkušený kamarád sám nahodil, ale i vyčerpávající cesty do supermarketu, neboť nám docházelo jídlo. Jeden z deštivých dnů jsme si zpříjemnili kuchařskou soutěží Prostřeno, do které jsme se všichni pustili s chutí ji vyhrát. Naše kulinářské výtvory byly dech beroucí. Nakonec se i to počasí vylepšilo a moc jsme si užili jak sportovní hry, tak výlet do Benátek.

Věříme, že na tyto zážitky budeme vzpomínat ještě dlouhá léta po maturitě, neboť jsme byli skvělá parta s ještě lepšími profesory, které jsme při nejedné hře proklínali a kteří nám udělali parádní týden. Doufáme, že my jim také.

Velké díky patří všem zúčastněným spolužákům i našemu nejlepšímu kantorskému doprovodu. Děkujeme!

Klára Koryčánková, 3.A