Přeskočit na obsah

Do Prahy za vědou i kulturou, pralesem, tmou a okolo jaderného reaktoru

Dali jsme si pořádný pozor, aby nás nesrazila žádná „šalina“ nebo nás na bývalém Koňském trhu neušlapali lidé, kterých tam bylo jako na Václaváku, a v Praze, do níž jsme se vypravili 20. září, jsme se za čtyři dny úspěšně neztratili.

Viděli jsme všelijaké pamětihodnosti, neviděli jsme, ale o to více jsme si užili Neviditelnou výstavu, přibližující nám život nevidomých, a zapózovali jsme i v Muzeu fantastických iluzí. Naše cesta vedla také do pražské botanické zahrady a poté do jaderného reaktoru Vrabec, jehož návštěva naštěstí proběhla bez incidentů a byla zakončena libozvučným slovem „nekontaminován“.

Abychom nezanedbali ani kulturu a historii, podívali jsme se na Pražský hrad, Vyšehrad i Slavín a zhlédli jsme hned dvě divadelní představení (v divadle Rokoko a v Divadle pod Palmovkou) a poslední večer operu Carmen v Národním divadle.

Zkrátka budete-li někdy hledat tipy na rekreaci v ulicích Prahy, už se my ani páni profesoři Haloda a Šmejkal, kteří nás na těchto toulkách tak věrně provázeli, nebudeme moci vymlouvat, že vám neumíme poradit.

8.OA