Přeskočit na obsah

DEN FRANKOFONIE

Naše gymnázium se neoficiálně připojilo k oslavám mezinárodního Dne Frankofonie a v pátek 31. března tak mohli naši francouzštináři poznat blíže francouzskou kulturu.

Studenti druhých ročníků zpracovali jedinečnou výstavu mapující českou stopu ve Francii. V rámci projektového dne připravili studenti plakáty zobrazující české osobnosti, které zanechaly ve Francii svou stopu.

Na páteční dopoledne si zkušení francouzštináři vyššího gymnázia připravili aktivity a hry pro žáky nižšího gymnázia, kteří s francouzštinou teprve začínají. Program byl opravdu pestrý. Od „présentation“ známých postav historie, malířství, „musique“ po trénink francouzských jazykolamů. Oblíbenou zastávkou byla „dégustation“ známých i méně známých francouzských „spécialités“ jako jsou galette des rois, croque-monsieur, quiche lorraine a excelentní ochutnávka flambovaných „crêpes“.

Závěrem dne francouzské kultury na našem gymnáziu byla přednáška o dobrovolnictví ve Francii. Zájemci se dozvěděli, jaké jsou možnosti pracovat jako dobrovolník, co je náplní jeho práce, jaké náklady to obnáší a kde lze dobrovolnické stáže hledat. O své zkušenostmi s dobrovolnictvím ve Francii se podělila naše absolventka, nyní studentka francouzské filologie na FF MU, Kateřina Škrabalová. Děkujeme, Katko.

PK FrJ
foto: Lukáš Psík