Přeskočit na obsah

Dějepisno – fyzikální exkurze Brno

Dne 31. 5. 2019 se do velkého dvoupatrového červeného autobusu nalodila čtveřice dobře naladěných profesorů a okolo 50 ještě lépe naladěných terciánů. Ještě před osmou autobus vyjel směrem k Brnu.

Cílem jízdy a naší první zastávkou se stal zábavní vědecký park Vida!. Každý se vydal jinou cestou a za chvíli už se všichni proplétali mezi různorodými exponáty, které byly malé, velké, zastrčené nebo do očí bijící. Ty nabízely bližší pohled na svět fyziky, nakouknutí pod pokličku biologie a pochopení některých jevů chemie. V 10:30 také začínala show, kterou jsme mohli zhlédnout v přilehlé místnosti, kde nás zabavili dva animátoři se svým programem Detonátor.

I přestože výbuchů nebylo málo, přežili jsme a mohli jsme se tak přesunout na brněnské náměstí Svobody. Počasí nám přálo, a tak vyměřený čas na rozchod uběhl skoro v mrknutí oka. Dále nás čekala výprava na Špilberk, kde jsme ve 14:00 následovali milou paní průvodkyni, jež byla sice mírně zděšena naším počtem, ale každého zaujala něčím ze svého výkladu, až do příjemně chladivých kasemat. Kasematy byly v minulosti vězením strašlivých podmínek a nikdo z nás by je asi nechtěl zažít na vlastní kůži. Chvíli po odbití třetí hodiny jsme se s paní průvodkyní i s hradem samotným museli rozloučit.

Cestu zpět jsme absolvovali trochu později, než se čekalo, ale dorazili jsme spokojení a ve zdraví stále za doprovodu pana asistenta Březiny a profesorů Kůdelové, Berky a Hubáčka, kteří byli tak stateční a na exkurzi se s námi vypravili.

Nella Andrýsková 3.OA
foto: Gabriela Kůdelová