Přeskočit na obsah

Bludiště vol. 2

Jelikož se našim soutěžícím podařilo v minulých kolech televizní soutěže Bludiště uspět, čekala nás ještě jedna výprava do Ostravy. Tentokrát už jsme ale byli ostřílení a věděla jsme, že nám vlastně ani tak nezáleží na tom, jak soutěž dopadne, protože je jisté, že jedeme naposled.

Opět nám budík zvonil neskutečně brzy a naše cesta jako minule začínala na vlakovém nádraží ve Starém Městě. Po dvou přesednutí jsme nakonec úspěšně dorazili do Ostravy, kde nás přímo u nádraží vyzvedl autobus z Bludiště, který nás zavezl rovnou před studio.

Vyskytly se menší komplikace, protože náš tým tak trochu zapomněl maskota, ale na hmotných věcech tolik nezáleží a všechno se přece dá vyřešit, ne? V tomto kole stáli naši soutěžící proti týmu z jedné ostravské základní školy. A jak si vedli? Na to se budete muset podívat sami!

Po natáčení jsme ještě navštívili Dolní Vítkovice a absolvovali jsme tam prohlídku. Osvěžili jsme si paměť, když nám pan průvodce vykládal o fungování vysoké pece, protože si to všichni samozřejmě pamatujeme z hodin chemie. Vystoupali jsme na Bílá tower ve výšce nějakých 78 metrů a dopřáli jsme si zasloužený výhled po okolí.

Do Starého Města jsme dorazili kolem 18:15 a pak už nám nic nebránilo v cestě domů. Všichni doufáme, že si uděláte čas a užijete si sledování našeho soutěžení (13., 20. a 27. dubna na ČTD) stejně jako my jsme si užili tento den.

Nella Andrýsková