Přeskočit na obsah

Adaptační pobyt 5.OA

Ve čtvrtek 14. září jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží v Uherském Hradišti, odkud nám jel vlak, který nás dovezl do Uherského Brodu, kde se odehrávala první část našeho celého pobytu. Panovala velmi příjemná atmosféra, jelikož se všichni těšili, jak spolu stráví dobrodružné dny.

Naším úkolem bylo ve skupinách po čtyřech vyplnit pracovní list s otázkami o centru města a zajistit si oběd. Úkoly byly dost odlišné. Od kreslení znaku řeznictví U Petra až k hledání některých informacích na chodníku. Poté jsme šli na autobusovou zastávku a jeli na naše ubytování – Monte Lope.

Večer jsme opékali špekáčky, zpívali písničky a hráli deskové i míčové hry. Velká část třídy hrála například volejbal. Bohužel jen v kolečku, jelikož nám na ubytování nemohli poskytnout síť. Ale i tak jsme si to moc užili. Jiní hráli s pány profesory karetní hry. Jejich oblíbenou byl samozřejmě BANG!

V pátek jsme se vydali na pěší túru. Po cestě jsme se zastavili na rozhledně na Velkém Lopeníku, kde se někteří pokochali pohledem na okolní krajinu z vrchu rozhledny. Po krátkém odpočinku a snězení řízků, z nichž byl jeden naprosto spálený jsme pokračovali v naší výpravě. Nakonec jsme celkem ušli 20 kilometrů.

Po večeři, která byla skutečně… výživná, jsme opět udělali táborák, u kterého jsme si sdělili informace na ráno a také se někteří z nás přihlásili na uspořádání stezky odvahy, což byl skvělý zážitek, jelikož jsme si zkusili něco zorganizovat.

V sobotu jsme opět vlakem přijeli do Hradiště, kde náš pobyt skončil. Někteří byli vyčerpáni, a někteří naopak plní energie, kterou získali časem stráveným s přáteli.

Byl to jeden z mnoha pěkných zážitků, které jsme už jako třída zažili a které snad ještě zažijeme.

Ondřej Růžička, 5.OA