Přeskočit na obsah

Adam Zimčík autorem výukových videí pro ČNB

Když mě na začátku roku 2022 oslovil odbor komunikace České národní banky, zda bych pro ně připravil scénáře a osnovy nových výukových videí pro studenty ZŠ a SŠ a následně je odprezentoval, nabídku jsem s radostí přijal.

Scénáře byly hotové v červnu a po konzultaci s různými sekcemi ČNB (měnová či finanční stability) proběhlo v srpnu a listopadu jejich natáčení na VŠE v Praze. Jejich finální verze byla odhalena při příležitosti Dne učitelů 28. 3. 2023 a oficiálně představena 1. 4. na Global Money Week v Kongresovém centru ČNB.

Videa vznikala ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou-konkrétně multimediální Agenturou GEN, která funguje pod Fakultou informatiky a statistiky. Ti se postarali mj. i o grafickou stránku populárně-naučných panelů.

Závěrem dodám, že vzhledem k tomu, že tato spolupráce se jeví jako úspěšná, v ní budu rád pokračovat a poutavou formou nadále rozvíjet ekonomické vzdělávání žáků a studentů.

Tiskovou zprávu ČNB k videím naleznete zde:

https://www.cnb.cz/cs/cnb-news/tiskove-zpravy/Vyukova-videa-Navstevnickeho-centra-CNB-pomohou-pedagogum-s-ekonomickymi-tematy/

Výuková videa nalezente zde:

https://nc.cnb.cz/sch/cs/financni-a-ekonomicka-gramotnost/ a na YouTubu České národní banky.

Autor: Adam Zimčík, 8.OA