Přeskočit na obsah

3.B a 7.OB v Itálii

V pátek 18.5. se v pozdních večerních hodinách setkala na parkovišti u gymnázia skupina studentů ze 3.B, respektive 7.OB spolu s profesory a lékařem a vydali se na břeh Jaderského moře do Itálie, konkrétně do kempu Mare e Pineta, který je přibližně na půl cesty mezi Benátkami a San Marinem. Cesta se obešla bez zásadních komplikací a tak jsme mohli v pozdních dopoledních hodinách vystoupit v prosluněné Itálii, ubytovat se a vydat se vstříc zajímavému programu.

41 účastníků se rozdělilo do tří týmů, ve kterých proti sobě soupeřili v různých plážových aktivitách jako softball nebo házená. Vyzkoušeli jsme si rovněž plážový volejbal, plážový tenis. Odpoledne pravidelně patřila rozličným hrám, které mnohdy ukázaly charakter účastníků, jejich schopnost pracovat v týmu, fyzickou i psychickou odolnost. Zahráli jsme si Člověče, nezlob se, kde jsme figurkami byli my sami, Messnerovy vrcholy a spoustu jiných her, které prověřili naše svalstvo nohou, které se často ozvalo. Ve středu nám počasí příliš nepřálo užít si outdoorové aktivity a tak jsme se nakonec museli obejít bez závodů bobů (Kokosy na sněhu), což u některých vyvolalo značné zklamání a smutek. Čtvrtek patřil výletu do Benátek, který se velmi vydařil, každý dle svého uvážení prozkoumal krásy tohoto přístavního města.

Celý sportovní kurz se nesl v dobré náladě plné zábavy, nadšení, překonávání vlastních možností a odhodlání. Vybudoval nová přátelství, mnohá existující utužil a posílil, přinesl nám spoustu zážitků.  Vše se obešlo bez zásadních komplikací, nikdo se nevracel s žádnou sádrou či zlomeninou, potrápili nás hlavně komáři. Obrovský díl patří našim instruktorům (pan profesor Ivo Blažek a dva externisté) a panu doktorovi, kteří nám celý týden zajišťovali bohatý program, na který v našich srdcích zůstane mnoho nádherných vzpomínek.

fotogalerie

Zuzana Otradovcová